دانشکده مهندسی انرژی و فیزیک- کارشناسی
معرفی رشته ها معرفی رشته ها

بازیابی تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1400/6/3 | 

در حال حاضر این دانشکده در مقطع کارشناسی رشته های فیزیک و مهندسی انرژی دانشجو می‌پذیرد.
 
معرفی رشته فیزیک
علم فیزیک که به عنوان یکی از علوم پایه به بررسی پدیده‌ها و خواص اجسام می‌پردازد، از دیرباز مورد توجه فراوان بوده و همیشه در راس موضوعات داغ دنیا به‌شمار آمده است. از سوی دیگر، تلاقی علوم مختلف شیمی، ریاضی و فیزیک در بررسی مسایل و توجیه پدیده‌ها اتحاد این علوم را نشان می‌دهد.
علم فیزیک به‌طور کلی به دو بخش تئوری و عملی تقسیم‌بندی می‌شود که با عناوین فیزیک نظری و فیزیک تجربی معروف‌اند. فیزیک نظری به توجیه مسایل و پدیده‌ها با الهام از قوانین فیزیکی حاکم و علوم ریاضی بسنده می‌کند و فیزیک تجربی نقش متفاوت‌تری را با بررسی و انجام آزمایشات از خود نشان می‌دهد که در حالت کلی این دو شاخه، مسیری یکسان طی می‌کنند.
دانش‏آموختگان مقطع کارشناسی فیزیک بطور عام می‌توانند جوابگوی نیازهای زیر باشند:

  • - احراز آمادگی برای ادامه تحصیل و تحقیق در مقاطع بالاتر
  • - کسب قابلیت‌های نظری و عملی لازم جهت رفع نیازهای تخصصی صنایع و حل مشکلات فنی مربوط به تکنولوژی‌های نوین و مراکز تحقیقاتی در حد کارشناسی
  • - نقش اصلی در احراز و انتقال تکنولوژی‌های نوین
  • - رفع نیازهای آموزش و پرورش برای تدریس درس‌های فیزیک پایه‌های مختلف متوسطه و مراکز تربیت معلم

برنامه رشته فیزیک     


معرفی رشته مهندسی انرژی
مهندسی انرژی، مبانی علوم و مهندسی پایه را برای تحلیل سطوح مختلف انرژی مانند منابع، استخراج، انتقال، فراورش، تبدیل و توزیع انرژی را به کار میگیرد. هدف از ارایه برنامه کارشناسی مهندسی انرژی، تربیت مهندسانی کارآمد جهت طراحی و به کارگیری خلاقانه سیستمهای انرژی در کاربردهای مختلف بخشهای صنعت، حمل و نقل و ساختمان با در نظر گرفتن ملاحظات زیست محیطی و اقتصادی است.

 

     برنامه رشته مهندسی انرژی

نشانی مطلب در وبگاه دانشکده مهندسی انرژی و فیزیک:
http://aut.ac.ir/find.php?item=17.1296.8751.fa
برگشت به اصل مطلب